18. 8. 2018 – Osudové osmičky. Aneb nečekaně dobrodružný výlet.

Po více než roce jsme si zahráli mimo Prahu, konkrétně v Poříčí nad Sázavou. Dostali jsme pozvání od kapely Cokoliv, která v Poříčí pořádá akci s názvem Posázavský Reprák. Vystupují zde nejen kapely z blízkého okolí, ale také z okolí vzdálenějšího – jako třeba kapela Je na malinách.

Do Poříčí, vzdáleného od Prahy autem zhruba 40 minut, vyrazila tříčlenná posádka (A) s řádným předstihem. V tu dobu ještě nevěděla, jak se jim později bude tato rezerva hodit. Hned za Jesenicí přišla nepěkná zpráva od člena (posádka B), který vyrážel od Sázavy. Kleklo mu auto, je bez startovacích kabelů, nemá tudíž možnost se na akci dostat.

Posádka (A) nechala Poříčí daleko „za zády“, a vypravila se napříč Středočeským krajem zachraňovat situaci. Kýžené startovací kabely se podařilo pořídit a po téměř hodině cesty se obě posádky shledaly. Konečně se mohlo přistoupit k řešení problému. Po několika pokusech, se auto podařilo nastartovat, a mohlo se vyrazit vstříc hudebním zážitkům. Cestou necestou pak obě auta dorazila do Poříčí na Posázavský Reprák. Tam na ně čekala poslední členka, a také pohoštění ve formě guláše a piva.

Po letmém občerstvení jsme už stáli na pódiu a chystali se na vystoupení. Žádné další potíže se během hraní již neobjevily. Jak jsme si koncert – a nejen my –  užili, se můžete podívat ve fotoreportáži Benešovského deníku.

Ještě jednou děkujeme kapele Cokoliv za pozvání. Věříme, že příští výlet bude dobrodružný už v jiném ohledu. Startovací kabely do každé kapely. My už je příště budeme mít s sebou.